Czarna Hańcza - spływy jedniodniowe

Najbardziej rozpoznawalna rzeka Suwalszczyzny, osiąga długość 142 km, w tym 108 km na terenie Polski. Szlak Czarnej Hańczy obejmuje ok. 55km długości i kończy się wpływem do Kanału Augustowskiego. Jej zróżnicowanie krajobrazu dostarcza rozrywki najstarszym, jak i najmłodszym uczestnikom spływu. Spokojny nurt oraz atrakcje w postaci pojedynczych powalonych drzew spowodowanych działalnością bobrów dostarczają niezapomnianych wrażeń. Początkiem szlaku Czarnej Hańczy określamy ujście rzeki z jeziora Wigry - nad którym ma swą lokalizację nasza baza Wigry 12. Dzielimy rzekę na etapy:Etap 1

Wigry - Buda Ruska -12km / Wysoki Most -15km

Zaczynamy w Wigrach, wypływamy spod klasztoru kamedulskiego. Płyniemy przez Maćkową Rudę i dopływamy do Budy Ruskiej. W miarę, gdy siły nas nie opuszczają możemy wydłużyć odcinek płynąc do Wysokiego Mostu. Jest to najkrótszy i najspokojniejszy odcinek rzeki, napotykamy rozwidlenia i liczne wysepki porośnięte trawą.

Etap 2

Buda Ruska/Wysoki Most - Frącki -16 km

Na tym odcinku nurt delikatnie przyspiesza. Krajobraz zostaje wzbogacony kompleksami leśnymi, a rzeka łagodnie meandruje mijając okoliczne wsie. Po drodze mamy możliwość rozprostowania nóg na maleńkich plażach oraz zażycia kąpieli. Przed wysokim betonowym mostem na drodze nr 633 Augustów-Sejny dopływamy do Frącek i kończymy spływ.

Etap 3

Frącki - Rygol- 18km/ Mikaszówka - 21km

Ostatni etap szlaku Czarnej Hańczy rozpoczynamy we Frąckach. Szybki nurt oraz liczne zakręty dostarczają nam niezwykłej atrakcji i odrobiny adrenaliny. Płyniemy przez las, mijamy wysokie urwiska, krajobraz jest zupełnie odmienny od wcześniejszych odcinków rzeki. Dopływamy do Rygola, gdzie możemy zakończyć nasz spływ. Dla głodnych wrażeń proponujemy zakończenie spływu w miejscowości Mikaszówka, w której znajduje się śluza jako niezapomniana atrakcja na koniec spływowego dnia.

Kontakt

Proszę skorzystać z formularza

Treść wiadomości   
Imię i nazwisko
Twój e-mail
   

Akajak - Maciej Twerdochlib


ul. Noniewicza 77
16-400 Suwałki

Tel. +48 504 065 610
Tel. +48 87 566 20 97
e-mail: biuro@akajak.pl

Nr. konta: Credit Agrecole IBAN:
79 1940 1076 4559 3781 0000 0000
Swith: RCBWPLPW Bic: LUBWPLPR