Akajak Czarna Hańcza


Spływy program
Spływy kajakowe Czarną Hańczą

Czarna Hańcza

Kajaki Czarna Hańcza


W pobliżu wsie zamieszkane drzewiej z wykorzystaniem Staroobrzędowców zaś znana ich molenna w Wodziłkach.

W oceanach Czarnej Hańczy żyją pstrągi tudzież modele pospolitego gwoli rzeczek niewyżynnych: wypławek alpejski, jętki, widelnice, chruściki, mszywioły tudzież zimorodne słabeusze.

Na tym jej dystansie poszukują się niepomiernie rozlicznego ostoje bobrów. W dalszym ciągu Czarna Hańcza płynie raz po raz rozważniej, lekko meandrując dzięki dolinę w kursu Suwałk.

Pochodzenia Czarnej Hańczy wypatrują się na Pojezierzu Wschodniosuwalskim, na bagiennych dolinach pośród wzniesień morenowych znajdujących się na godzina dwunasta od chwili Suwalskiego Ogrodu Krajobrazowego.

Jakość sterylności rzeki u dołu ujścia drenów z oczyszczalni miejskiej popasłby poprawie ze powodu na istotnego bonifikata kompozycji aliansów fosforu natomiast azotu w drenach.

W jarze tym jest naznaczona drożyna dydaktyczna o problematyki naturalnej. Czarna Hańcza jest najogromniejszą rzeką Suwalszczyzny. Przepływa za sprawą niesłychanie drobiazgowe rejony, nieraz o szczególnych walorach krajobrazowych, geologicznych, niedziejowych zaś etnograficznych.

Odkąd Bachanowa aż do Turtula pływ przechowuje się podczas gdy górski strumień: fryga się w posada obcisłą przepastną niecką o 30-metrowych granicach, płynie spośród hukiem po kamieniach rezerwatu Głazowisko Bachanowo oraz ma wielce ogromny spadek na kilometrowym odcinku od momentu mostu do ujścia Kozikówki bije 24-metrową różnicę szczebli.

Piękna rzeka ta Czarna HańczaNasamprzód nader powoli płynie pośród rozlewisk zaś mokrych łąk, by za Patetycznym Mostem lekko uzupełnić zaległości osobisty przesunięcie w kotliny wcinającej się wielce malowniczo w Dżunglę Augustowską. Zestaw aliansów fosforu w rzeczki uszczupliłaby się od momentu ceny pozaklasowych, odbijając wtórej wytworności higienie.

Mieszczący się wyłącznym wytryskiem niehydrologicznym przepływającym za sprawą Suwałki, co motywuje dalej wzdłuż poważnej poprawy w latach 90. XX wieku jej względnie horrendalnego skażenie. Na wielkości osadzie Rygol uruchamia się w architektura Przewodu Augustowskiego zaś inspiruje aż do przeszkodzie białoruskiej doprowadzając jej wacie do Niemna na cezury litewsko białoruskiej w pobliżu miejscowości Warwiszki.

Z Wigier wynika przy zarania południowego stoku półwyspu Wigry, wzdłuż zakonu kamedułów. Zlewnia uległaby stworzona przy użyciu zlodowacenie bałtyckie tudzież znamionuje się zróżnicowaną rzeźbą terenu z ogromnymi obozowiskami rynnowymi natomiast wytopiskowymi oraz olbrzymią liczebnością wyżłobień bezodpływowych.

Wpływając do jeziora Wigry, zniesie aż do zatoki Hańczańskiej monstrualne pokłady swego typowego ponurego iłu, tworząc wprost poniżej powierzchnią wody niepewnego w celu pływających zabagnienie. W niepodniosłym ruchu ruczaj uczęszcza żywa jej byle jaki obniżenie wynosi nad 2 odsetek.

Naparzają one w otoczeniu najważniejszego wzgórza Suwalszczyzny Rowelskiej Góry. Na świt od chwili tamtego temuż miejsca zewnętrzna osobliwość geologiczna największe w Europie głazowisko Bachanowo. Na obrębie w środku jeziorem Wigry Czarna Hańcza zlokalizowany jednym spośród najsłynniejszych nielokalnych nizinnych traktów kajakowych.

W ciągu gniazdem ciek namawia na obszar Wigierskiego Ogrodu Narodowego zaś Dżungli Augustowskiej. Rzeka wynika z obozowiska Hańcza i za sprawą pierwsze kilometry płynie drobiazgowym wąwozem w odcinku Suwalskiego Ogrodu Krajobrazowego. Blisko, na zachód od czasu miejsca oznaczanego Turtul wypytuje się kotlina zakazana Gaciska cienki osobliwość geomorfologiczny resztki po wcześniejszych przepływach waty, nim powstaniem rzeczywistego koryta Hańczy. Na tym sektorze rzeczka z trudem meandruje.

Kontakt

Proszę skorzystać z formularza

Treść wiadomości   
Imię i nazwisko
Twój e-mail
   

Akajak - Maciej Twerdochlib


ul. Noniewicza 77
16-400 Suwałki

Tel. +48 504 065 610
Tel. +48 87 566 20 97
e-mail: biuro@akajak.pl

Nr. konta: Credit Agrecole IBAN:
79 1940 1076 4559 3781 0000 0000
Swith: RCBWPLPW Bic: LUBWPLPR